PROFILES-საქართველო პროექტში იწვევს ქიმიის მასწავლებელებს.
PROFILES-საქართველო იწვევს 7-10 კლასების ბიოლოგიის, ფიზიკის და ქიმიის მასწავლებელებს პროექტში მონაწილეობის მისაღებად.გამოქვეყნებულია: 15-11-2013 21:49:24
ელიზბარ ელიზბარაშვილი: მასწავლებელთა სევდა
ვიდრე არ გაჩნდება მოტივაცია, ყოველგვარი მცდელობა, სკოლაში გვყავდეს თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი პედაგოგი, იქნება ფუჭი. ხოლო თუ დავუბრუნებთ მასწავლებლის პროფესიას პრესტიჟს, δG-ც შეიცვლის ნიშანს და აღარც ტესტების შემდგენლებს და(გვ)ჭირდება, ომამდელი არტილერისტების ("ვერ მიაღწია", "თავზე გადააფრინდა") პრინციპით ტესტები მასწავლებელთა ცოდნას მოვარგოთ.გამოქვეყნებულია: 09-09-2013 08:24:41
ქეთევან კუპატაძე - რუჯი და ქიმია
ბუნებაში ყავისფერი და შავი შეფერილობა პიგმენტ მელანინთან არის დაკავშირებული. თიროზინი 20 პროტეინგენური ამინმჟავადან ერთ-ერთია..გამოქვეყნებულია: 05-09-2013 16:37:26
გია დვალის ლექცია - მიკრო და მაკრო კოსმოსი 21-ე საუკუნეში
პარასკევს, 2 აგვისტოს, 14:00 საათზე, საქართველოს აგრარული უნივერსიტეტის დიღმის საუნივერსიტეტო კამპუსში დაინტერესებული ახალგაზრდებისთვის და სტუდენტებისთვის და საჯარო ლექციას წაიკითხავს გია დვალი.გამოქვეყნებულია: 30-08-2013 21:28:25
ელიზბარ ელიზბარაშვილი - დეიდებო, ბიძიებო, დამიწერეთ 51 ქულა...
და ამ მწარე რეალობის მიზეზი არც ცხრა თვის წინ იღებს სათავეს და არც ცხრა წლის წინ, მისი ფესვები უფრო შორიდან მოდის და თუ ძალიან გვრცხვენია ამ სიის ბოლოში ყოფნა, ნუ მოგვერიდება მთელი ხმით ძახილი: "დეიდებო, ბიძიებო... მასწავლეთ რამე..."გამოქვეყნებულია: 22-08-2013 21:32:39
ქეთევან კუპატაძე - ქიმიის ტური
ამ ერთი შეხედვით ლაღ, არაფრისმთქმელ საუბარში დიდი პრობლემა იმალება. დიახ, დღესაც იგივე მდგომარეობაა - მოსწავლეებმა ქიმია არ იციან.გამოქვეყნებულია: 22-08-2013 21:32:29
საქართველო მოსწავლეთა საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის წევრია ქიმიაში
ქალაქ მოსკოვში გრძელდება მოსწავლეთა საერთაშორისო ოლიმპიადა ქიმიაში ICHO-2013. 19 ივლისს 18.00 გაიმართა საორგანიზაციო კომიტეტის მეორე სხდომა, რომლის დღის წესრიგშიც შედიოდა ახალი წევრების საკითხის განხილვაგამოქვეყნებულია: 22-08-2013 21:32:08
ელიზბარ ელიზბარაშვილი - როგორ გავზომოთ რეაქციის სიჩქარე
წინა წერილში ქიმიური რეაქციის სიჩქარის თეორიულ ასპექტებს შევეხეთ. მასში მოცემული ფორმულების საშუალებით შესაძლებელია რეაქციის სიჩქარის გამოთვლა, თუ გვექნება გარკვეული მონაცემები - საწყისი და საბოლოო კონცენტრაცია და დროგამოქვეყნებულია: 22-08-2013 21:31:57
... და თუ ძალიან გვრცხვენია ამ სიის ბოლოში ყოფნა, ნუ მოგვერიდება მთელი ხმით ძახილი: "დეიდებო, ბიძიებო... მასწავლეთ რამე..."გამოქვეყნებულია: 22-08-2013 21:31:45